praktický lékař pro děti, dorost a dospělé
233 358 792 Pod Marjánkou 12
169 00 Praha 6
Břevnov
Drobečková navigace

Ordinace > Aktuality z ordinace

Aktuality z ordinace


Vždy sledujte, prosím, období školních prázdnin pro Prahu 6

(netýká se uznaných svátečních a víkendových dnů)

Pokud máte zájem, využijte možnost registrace vašich e-mailových adres pro automatické zasílání aktualit..

říj 18

Celostátní stávka praktických lékařů

Vážení pacienti, ve středu 18.10.  proběhne celostátní stávka praktických lékařů a ambulantních specialistů. Důvodem k tomuto kroku je naprosté přehlížení našeho oboru  a nerespektování hodnoty naší práce jak po stránce věcné a organizační, tak finanční . Kromě toho kvanta byrokracie, včetně Ereceptu, Eneschopenky a EET, které jsou od nás vyžadovány znemožňují naši práci s pacientem a jsou v současné diletantské podobě hlavně  pro Vaše zdraví nepřijatelné. Proto jsme nuceni zavřít ve středu ordinace, abychom je nemuseli  v budoucnu zavřít natrvalo.

S díky za Vaše pochopení a podporu.


říj 18

Stávka připravená na středu 18.10.2017

Tento krátký text Vám, doufám, pomůže orientovat se v situaci. Vyjádření představitelů PLDD vystihuje podstatné i za PL a specialisty :

Předsednictvo SPLDD na svém mimořádném jednání jednomyslně podpořilo výzvu Sdružení praktických lékařů ČR a rozhodlo o připojení se k uzavření ordinací praktických lékařů pro děti a dorost na jeden den. K výzvě se připojil i Svaz ambulantních specialistů.  Akci podporuje ČLK.

Dlouhodobě upozorňujeme na problémy primární péče o děti, opakovaně žádáme v posledních letech ministry zdravotnictví o vytvoření koncepce péče o děti v ČR. Bez efektu, slyšeli jsme jen sliby, byl zrušen náš obor, kvalifikační kurz pro kolegy z dětských oddělení ministerstvo doposud nevydalo. Z řady vesnic, ale i měst již naši kolegové odešli. Násilná a nepromyšlená elektronizace zdravotnictví, nárůst administrativních povinností povede od 1.1.2018 k předčasnému odchodu další naše kolegy PLDD. Odejdou bez náhrady. Hrozí výrazný nárůst neregistrovaných dětí. Nemůžeme a ani nechceme nečinně přihlížet, jak se rozpadá primární péče o děti, kterou jsme léta budovali a zkvalitňovali. Tolik debatované finanční podhodnocení primární péče k tomu jen přispívá, ale není v tuto chvíli to hlavní, na co upozorňujeme a proč protestujeme. Situace je natolik vážná, že pokud se i najdou finance pro primární péči o děti, na spoustě míst již nebude komu přidávat. Náš protest je vzkazem pro budoucí politickou garnituru a budoucí vedení ministerstva zdravotnictví, aby se se vší vážností začali zabývat problémy primární péče.


čec 03

Letní prázdniny 2017

    

Letní prázdniny 2017

Vážení pacienti a rodiče našich pacientů, dovolte, abych Vás informovala
o ordinačních hodinách v průběhu letních prázdnin 2017.

ČERVENEC 2017

Ordinujeme v naší ordinaci denně od 8:00 do 12:00.
Také od 28.8. do konce prázdnin od 8:00 do 12:00.

 

SRPEN 2017

v době od 31.7. do 25.8 2017 bude naší ordianci zastupovat pro AKUTNÍ PŘÍPADY paní MUDr. Barbara Čvančarová v 1. patře polikliniky. Nebude provádět preventivní prohlídky, výpisy z dokumentace, různá potvrzení, ani očkovat.

po, st, čt, pá 8:00 do 12:00
út   12:00 do 15:00

Telefon: 220560697mobil: 608965395.

MUDr. Marie Řeháková


čen 23

Telefonický kontakt

Opravdu můžeme řešit Vaše telefonické dotazy pouze v době
určené pro "Léčebnou péči" - tak , jak je uvedeno v předešlém článku :

           pondělí    7:00  - 12:00
           úterý      14:00  - 18:00
           středa    10:00  - 12:00
           čtvrtek    12:00  - 16:00
           pátek        7:00  - 11:00

Děkujeme Vám a přejeme krásné letní dny!
   


čen 22

Povinné školení 22.6. 13:00 - 15:00 hod

Vážení pacienti a rodiče našich pacientů,

ve čtvrtek 22.6.2016 musíme absolvovat povinné školení od 13:00 do 15:00 hodin.
Proto, prosím omluvte naši nepřítomnost v ordinaci v uvedeném časovém okně.

Děkujeme Vám za pochopení.


čen 13

Zkrácení ordinační doby v úterý 13.6.2016

Vážení pacienti a rodiče našich pacientů,

dne 13.6.2017 (úterý) bude z důvodů odborného sympozia poslední pacient přijat v 15:30 hodin.

Od 15:50 bude ordinace uzavřena.

Děkujeme za pochopení


bře 28

Telefonické informace

Milí pacienti a rodiče našich pacientů,

je nám líto, ale během jiných, než ordinačních hodin určených pro nemocné (Léčebná péče a kontroly),
nemůžeme zaručit, že budeme schopné vyřizovat Vaše telefonické dotazy, jako např. omluva z termínu preventivích prohlídek a očkování, dotazy na výsledky laboratorních vyšetření, apod.. Věnujeme se pacientovi a také složité administrativě.

Děkujeme Vám za pochopení

Den Léčebná péče
a kontroly

Preventivní péče, očkování, ne kontroly PN!!!
(pouze pro zvané na předem objednaný přesný čas)

Pondělí

 7 - 12

12 - 13                                       na objednaný čas

Úterý

14 - 18

12 - 14 pro novorozence            na objednaný čas

Středa

10 - 12

7 - 10 pro školní děti                 na objednaný čas

Čtvrtek

12 - 16

9 - 12 pro předškolní děti           na objednaný čas

Pátek

 7 - 11

11 - 12                                       na objednaný čas

 


úno 06

Jarní prázdniny

Jarní prázdniny pro Prahu 6

Během jarních prázdnin od 6.2.2017 do 10.2.2017(pondělí - pátek)
budeme ordinovat denně mezi 8 a 12 hodinou.

Všem přejeme krásné počasí a příjemný odpočinek během volných dnů!


pro 23

Vánoční prázdniny 2016

V době od pátku 23 12.2016 do pátku 30.12.2016  bude naší ordinaci zastupovat pro NEODKLADNÉ (AKUTNÍ) PŘÍPADY paní MUDr. Barbara Čvančarová v 1. patře polikliniky. Nebude provádět preventivní prohlídky, výpisy z dokumentace, ani očkovat.

po, st, čt, pá 8:00 do 12:00
út   12:00 do 15:00

Telefon: 220560697mobil: 608965395.

PŘEJEME VÁM PŘÍJEMNÉ VÁNOČNÍ DNY A MNOHO DOBRÉHO DO NOVÉHO ROKU 2017!

 


pro 16 1 komentář

Budoucnost budovy polikliniky Pod Marjánkou

Vážené pacientky, vážení pacienti a rodiče dětských pacientů,

doufám, že prožíváte klidné předvánoční období plné rozjímání a pohody.

Aby nebylo vše jen příjemné, ráda bych poreferovala ohledně dění kolem budovy polikliniky tak, jak jsem slíbila. Informace z tisku a sdělovacích prostředků jsou, alespoň podle našich zkušeností, poněkud odlišné od reality.

S některými z Vás jsem se již osobně potkala v posledním týdnu (ostatním přeji, že nikoliv, protože jste nemuseli řešit nemoc). Zdá se, že za zájmy občanů Břevnova, mít svoji funkční polikliniku, a za náš zájem, starat se dále v klidu o svoje dlouholeté pacienty, se stále "perou" veřejně pouze dvě lékařky a jeden břevnovský obyvatel.

Není slyšet hlas lidu, a nejsilnější hlas máte právo mít právě Vy, naši pacienti. Staráte se pečlivě o svoje děti, domácnost, rodinné oslavy, rodinné dovolené, rodinné nákupy, zkrátka o všechno. Někdy se mi zdá, že přes veškeré drobné a zbytečné překážky každodenního pachtění, nakonec hladce, bez mrknutí oka, překonáte transport děťátek z obtížně zaparkovaného auta nevhodnou chodbou, kde chybí na podlaze dlažba, nejede výtah, a když jede, tak se zase do něj nedá vtěsnat dětská sedačka ani kočárek a už vůbec ne taška a nedej bože ještě sourozenec, či dva. Čekáte na historických lavicích v nevyhovující čekárně a bojíte se chvíle, kdy se komukoliv přihodí nevyhnutelnost použití toalet.

O možnosti posezení při čaji nebo kávě ve společenském prostoru takto velkého zdravotnického zařízení při čekání třeba na babičku nebo kohokoliv jiného, kdo chce s Vámi slíznout smetanu třeba při výroční prohlídce Vašeho drobečka nebo probrat s lékařem způsoby a postupy léčby, když bude nutné se z pracovních důvodů u maroda střídat. Nebo proč se tam neusídlit s někým, s kým zrovna najdu společné téma v čekárně lékaře. Nebo obecně, proč stát venku s kelímkem hnusné břečky, když si mohu vychutnat oblíbený nápoj v kultivovaném prostředí.

Místa je v budově polikliniky prázdného tolik, že se tam srocuje mnoho lidí bez domova. Převážně ženský personál se, zvláště v odpoledních hodinách, necítí vůbec bezpečně.

O hygieně asi také netřeba mluvit. Injekční stříkačky na chodbách a toaletách, spící osoby nevábné vůně na lavicích, hlasitě se projevující nepřizpůsobiví jedinci. Zbytky jídel v igelitových taškách a na zemi se povalující prázdné obaly od nápojů. Je toho asi daleko víc, co se Vám při čtení vybavuje.

Ohromný prostor nad lékárnou je nyní skladiště, ale bývala to kuchyně s jídelnou. V suterénu býval dokonalý rehabilitační komplex i s bazény.

V malé budově bývalo dětské oddělení s prostornými halami pro kočárky. Zcela oddělený prostor a velké vzdušné čekárny pro léčebnou a preventivní péči - tak moderní, že  by Vám ho záviděla celá republika ještě i dnes. Vstupy byly bezbariérové a oba oddělené od hlavního vstupu do budovy. Na specializovaná pracoviště ORL, chirurgie, neurologie, laboratoří, ortopedie, zubní, rehabilitace, lékárny a všechna další, se procházelo "suchou nohou" spojovací chodbou.

Omluvte, že jsem se rozepsala, mohla jsem to zkrátit na vyjádření názoru, že poliklinika byla moderní, koncepčně velmi dobře vyřešená.

Každý návazný správce tohoto zařízení jej pouze degradoval a poškozoval. Tento trend bohužel nabral na tempu v nedávné době a zdá se, že záhuba stavby a tím celého zdravotnického komplexu je v dohlednu.

Slova o tom, že zde bude LDN a veliká a fungující poliklinika je podobně reálná jako tanec anděla na špičce jehly.

V pátek 16. 12. 2016 je opět možno vystoupit s interpelací, ale je nutné včas se přihlásit:

Marcela Dragounová
organizační pracovník oddělení volených orgánů
Kancelář městské části

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23
Praha 6
Voice: +420 220 189 161
E-mail: mdragounova@praha6.cz
Web: http://www.praha6.cz

Přikládám pro ilustraci zápis příspěvků z posledního jednání.

Děkuji Vám
MUDr. Marie Řeháková

interpelace 25.11.2016.pdf

Petice občanů na zastupitelstvu.pdf