praktický lékař pro děti, dorost a dospělé
233 358 792 Pod Marjánkou 12
169 00 Praha 6
Břevnov
Drobečková navigace

Ordinace > Aktuality z ordinace > Stávka připravená na středu 18.10.2017

Stávka připravená na středu 18.10.2017Datum konání:
18.10.2017

Tento krátký text Vám, doufám, pomůže orientovat se v situaci. Vyjádření představitelů PLDD vystihuje podstatné i za PL a specialisty :

Předsednictvo SPLDD na svém mimořádném jednání jednomyslně podpořilo výzvu Sdružení praktických lékařů ČR a rozhodlo o připojení se k uzavření ordinací praktických lékařů pro děti a dorost na jeden den. K výzvě se připojil i Svaz ambulantních specialistů.  Akci podporuje ČLK.

Dlouhodobě upozorňujeme na problémy primární péče o děti, opakovaně žádáme v posledních letech ministry zdravotnictví o vytvoření koncepce péče o děti v ČR. Bez efektu, slyšeli jsme jen sliby, byl zrušen náš obor, kvalifikační kurz pro kolegy z dětských oddělení ministerstvo doposud nevydalo. Z řady vesnic, ale i měst již naši kolegové odešli. Násilná a nepromyšlená elektronizace zdravotnictví, nárůst administrativních povinností povede od 1.1.2018 k předčasnému odchodu další naše kolegy PLDD. Odejdou bez náhrady. Hrozí výrazný nárůst neregistrovaných dětí. Nemůžeme a ani nechceme nečinně přihlížet, jak se rozpadá primární péče o děti, kterou jsme léta budovali a zkvalitňovali. Tolik debatované finanční podhodnocení primární péče k tomu jen přispívá, ale není v tuto chvíli to hlavní, na co upozorňujeme a proč protestujeme. Situace je natolik vážná, že pokud se i najdou finance pro primární péči o děti, na spoustě míst již nebude komu přidávat. Náš protest je vzkazem pro budoucí politickou garnituru a budoucí vedení ministerstva zdravotnictví, aby se se vší vážností začali zabývat problémy primární péče.


Aktuality z ordinace