praktický lékař pro děti, dorost a dospělé
233 358 792 Pod Marjánkou 12
169 00 Praha 6
Břevnov
Drobečková navigace

Ordinace > Aktuality z ordinace > Budoucnost budovy polikliniky Pod Marjánkou

Budoucnost budovy polikliniky Pod MarjánkouDatum konání:
16.12.2016

Vážené pacientky, vážení pacienti a rodiče dětských pacientů,

doufám, že prožíváte klidné předvánoční období plné rozjímání a pohody.

Aby nebylo vše jen příjemné, ráda bych poreferovala ohledně dění kolem budovy polikliniky tak, jak jsem slíbila. Informace z tisku a sdělovacích prostředků jsou, alespoň podle našich zkušeností, poněkud odlišné od reality.

S některými z Vás jsem se již osobně potkala v posledním týdnu (ostatním přeji, že nikoliv, protože jste nemuseli řešit nemoc). Zdá se, že za zájmy občanů Břevnova, mít svoji funkční polikliniku, a za náš zájem, starat se dále v klidu o svoje dlouholeté pacienty, se stále "perou" veřejně pouze dvě lékařky a jeden břevnovský obyvatel.

Není slyšet hlas lidu, a nejsilnější hlas máte právo mít právě Vy, naši pacienti. Staráte se pečlivě o svoje děti, domácnost, rodinné oslavy, rodinné dovolené, rodinné nákupy, zkrátka o všechno. Někdy se mi zdá, že přes veškeré drobné a zbytečné překážky každodenního pachtění, nakonec hladce, bez mrknutí oka, překonáte transport děťátek z obtížně zaparkovaného auta nevhodnou chodbou, kde chybí na podlaze dlažba, nejede výtah, a když jede, tak se zase do něj nedá vtěsnat dětská sedačka ani kočárek a už vůbec ne taška a nedej bože ještě sourozenec, či dva. Čekáte na historických lavicích v nevyhovující čekárně a bojíte se chvíle, kdy se komukoliv přihodí nevyhnutelnost použití toalet.

O možnosti posezení při čaji nebo kávě ve společenském prostoru takto velkého zdravotnického zařízení při čekání třeba na babičku nebo kohokoliv jiného, kdo chce s Vámi slíznout smetanu třeba při výroční prohlídce Vašeho drobečka nebo probrat s lékařem způsoby a postupy léčby, když bude nutné se z pracovních důvodů u maroda střídat. Nebo proč se tam neusídlit s někým, s kým zrovna najdu společné téma v čekárně lékaře. Nebo obecně, proč stát venku s kelímkem hnusné břečky, když si mohu vychutnat oblíbený nápoj v kultivovaném prostředí.

Místa je v budově polikliniky prázdného tolik, že se tam srocuje mnoho lidí bez domova. Převážně ženský personál se, zvláště v odpoledních hodinách, necítí vůbec bezpečně.

O hygieně asi také netřeba mluvit. Injekční stříkačky na chodbách a toaletách, spící osoby nevábné vůně na lavicích, hlasitě se projevující nepřizpůsobiví jedinci. Zbytky jídel v igelitových taškách a na zemi se povalující prázdné obaly od nápojů. Je toho asi daleko víc, co se Vám při čtení vybavuje.

Ohromný prostor nad lékárnou je nyní skladiště, ale bývala to kuchyně s jídelnou. V suterénu býval dokonalý rehabilitační komplex i s bazény.

V malé budově bývalo dětské oddělení s prostornými halami pro kočárky. Zcela oddělený prostor a velké vzdušné čekárny pro léčebnou a preventivní péči - tak moderní, že  by Vám ho záviděla celá republika ještě i dnes. Vstupy byly bezbariérové a oba oddělené od hlavního vstupu do budovy. Na specializovaná pracoviště ORL, chirurgie, neurologie, laboratoří, ortopedie, zubní, rehabilitace, lékárny a všechna další, se procházelo "suchou nohou" spojovací chodbou.

Omluvte, že jsem se rozepsala, mohla jsem to zkrátit na vyjádření názoru, že poliklinika byla moderní, koncepčně velmi dobře vyřešená.

Každý návazný správce tohoto zařízení jej pouze degradoval a poškozoval. Tento trend bohužel nabral na tempu v nedávné době a zdá se, že záhuba stavby a tím celého zdravotnického komplexu je v dohlednu.

Slova o tom, že zde bude LDN a veliká a fungující poliklinika je podobně reálná jako tanec anděla na špičce jehly.

V pátek 16. 12. 2016 je opět možno vystoupit s interpelací, ale je nutné včas se přihlásit:

Marcela Dragounová
organizační pracovník oddělení volených orgánů
Kancelář městské části

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23
Praha 6
Voice: +420 220 189 161
E-mail: mdragounova@praha6.cz
Web: http://www.praha6.cz

Přikládám pro ilustraci zápis příspěvků z posledního jednání.

Děkuji Vám
MUDr. Marie Řeháková

interpelace 25.11.2016.pdf

Petice občanů na zastupitelstvu.pdf


Komentáře


  • 21. 3. 2017 6:05
    Anna Nedvědová
    za zachování polikliniky

    Dobrý den, přečetla jsem si se zpožděním váš text a mrzí mne, že jsem neměla možnost zúčastnit se interpelace. Byla jsem právě v nemocnici v Motole na náročné operaci. Se vším, co píšete, souhlasím, také si vzpomínám na jídelnu a na rehabilitaci v suterénu, chodila jsem tam cvičit. S dětmi jsem chodila do přilehlé nízké budovy, Dejte mi, prosím, vědět, jestli se dá něco podniknout pro zlepšení našich vyhlídek. S pozdravem, Anna Nedvědová


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Aktuality z ordinace