praktický lékař pro děti, dorost a dospělé
233 358 792 marie.rehakova@seznam.cz Pod Marjánkou 12
169 00 Praha 6
Břevnov
Drobečková navigace

Ordinace > Aktuality z ordinace

Aktuality z ordinace


Vždy sledujte, prosím, období školních prázdnin pro Prahu 6

(netýká se uznaných svátečních a víkendových dnů)

Pokud máte zájem, využijte možnost registrace vašich e-mailových adres pro automatické zasílání aktualit..

dub 06

Ordinační doba do odvolání

Také pro další  týdny bude ordinační doba :

po 8-11

út 13-16

st 8-11

čt 10-14

pá 8-11

Telefonovat lze kdykoliv v uvedených časech

Očkování a preventivní prohlídky probíhají po domluvě se sestřičkou


bře 30

Ordinační doba pro týden 30.3.-3.4.2020

Také pro tento týden (30.3.-3.4.) předpokládáme ordinační dobu :

po 8-11

út 13-16

st 8-11

čt 10-14

pá 8-11

Telefonovat lze kdykoliv v uvedených časech


bře 30

Očkování dětí

Informace k očkování dětí:

Na základě článku, který vyšel v pátečním vydání MF Dnes bez konzultace s výborem České vakcinologické společnosti ČLS JEP (ČVS), pracuje výbor této společnosti na prohlášení, které obratem zveřejní. Smyslem stanoviska bude, že i nadále platí doporučení ČVS k očkování dětí, tedy očkování nepřerušovat a neodkládat a to především u kojenců a batolat. Benefit očkování v těchto věkových kategoriích převyšuje riziko přenosu infekce v očkujících zdravotnických zařízeních. Při přerušení očkování existuje reálná hrozba vzniku dalších epidemií, především spalniček a černého kašle. V případě odkladu u očkování v pozdějším věku by to mělo být vždy po konzultaci s registrujícím PLDD.


bře 23

Předběžně ordinační hodiny pro příští týden

Pro příští týden (23.3.-27.3.) předpokládáme tuto ordinační dobu

po 8-11

út 13-16

st 8-11

čt 10-14

pá 8-11

Telefonovat lze kdykoliv v uvedených časech a hlavně se vždy domluvte se sestřičkou.

Přejeme všem hodně zdraví a klidu, držte se!


bře 19

Infolinky pojišťoven k nákaze COVID-19

Informace o koronavirové nákaze COVID-19 poskytují nyní také infolinky zdravotních pojišťoven

Odpovědi na dotazy a poradenství k této nákaze poskytuje nově všech sedm zdravotních pojišťoven na svých informačních linkách.

Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky: 952 222 222

Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky: 844 888 888

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna: 810 800 000

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví: 261 105 555

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda: 800 209 000

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky: 844 211 211

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna: 800 213 213


bře 19

Změna ordinační doby

Z důvodu stále trvajícího nedostatku OP zkracujeme ordinační dobu 

čtvrtek 19.3.  10 - 14 hodin

pátek  20.3.    8 - 11 hodin

Chráníme Vaše i naše zdraví, děkujeme za pochopení


bře 17

Poliklinika dnes otevřena do 16 hodin

Poliklinika otevřena dnes do 16 hodin

- z rozhodnutí vedení polikliniky


bře 17

Nouzový režim

Vážení pacienti,

s ohledem na to, že v budově polikliniky nelze zajistit to, že se nepotkáte s jinými osobami, že nemáme - my ani Vy -předepsané ochranné osobní pomůcky, nejsme schopni zajistit bezpečný provoz ordinace. Převádíme činnost naší praxe do nouzového režimu a poskytujeme jen telefonické či elektronické konzultace, zajišťujeme předpisy e-Receptů a vystavujeme e- Neschopenky bez fyzického kontaktu s Vámi. Tato opatření platí do odvolání a budu je dále upřesňovat.

Za kolektiv s úctou k Vašemu i našemu zdraví !


bře 15

Opatření - prevence nákazy koronavirem

Doporučujeme všem pacientům, aby před zamýšlenou návštěvou ordinace telefonicky kontaktovali sestřičku pro aktuální informace.

Je nutné si uvědomit, že i sami lékaři a sestry našich ordinací se mohou stát významným rizikovým faktorem a přispět k rozšíření onemocnění (k čemuž již bohužel v několika místech ČR došlo).

Toto je způsobováno nedostatkem ochranných prostředků. Roušky nám vystačí maximálně na dva dny práce (a nejde o respirátory s FFP 3), navíc nám dochází desinfekce a rukavice.

Děkujeme za pochopení.


bře 09

Jak probíhá karanténa?

Jak probíhá karanténa?

Pokud lékař či hygienik nařídí člověku karanténu, znamená to pro dotyčného přerušení veškerého společenského života. Zvlášť přísná musí být karanténa v případě, že se infekce přenáší vzduchem kapénkami, jako je tomu u nemoci COVID-19. V takovém případě člověk nesmí chodit do práce, školy nebo do dětského kolektivu.

 

„Nesmí ale večer jít ani nikam za sportem, nesmí jít do divadla, do kina, do hospody nebo na návštěvu přátel. Musí se zdržovat jenom a pouze doma,“ přiblížila pro iROZHLAS.cz ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje Lenka Šimůnková.

Nákupy a doručování potravin

Protože člověk v karanténě nesmí opustit svůj byt, měl by si zařídit, jak a kdo ho bude zásobovat potravinami. Nejlepším řešením proto je, požádat rodinu nebo si nákup objednat přes internetové rozvážkové služby. I samotná předávka tašek s nákupem by měla mít svá pravidla. V nejlepším případě by měl zákazník zaplatit dopředu s tím, že mu kurýr nákup nechá přede dveřmi. „Nejde ani tak o kontaminaci nějakých tašek, jako spíš o přímý kontakt člověka s člověkem třeba při mluvení nebo při pobytu v jedné místnosti,“ řekla Šimůnková.

 

Můžu jít vyvenčit psa?

 

V případě, že člověk, který je v karanténě, vlastní domácího mazlíčka a není nikdo jiný, kdo by ho mohl vyvenčit, může se s ním podle hygieničky vydat na velmi krátkou procházku do nejbližší vzdálenosti. Ta by ale měla proběhnout v době, kdy je venku co nejméně lidí.

„V případě, že venku někoho potká, musí se otočit a jít někam jinam, aby kapénkami nezasáhl i toho člověka,“ upozornila hygienička.

Společná domácnost

Karanténa se podle ní zpravidla ukládá pouze lidem, kteří byli v kontaktu s nemocným člověkem nebo pobývali v rizikové oblasti. Ti poté musí mít svoji oddělenou místnost, ve které mohou čas po celou dobu karantény strávit.

Hygienička připomíná, že lidé musí také dodržovat oddělené používání koupelny a WC a po použití je vždy vydezinfikovat. „Nesmí také zapomínat na to, že při splachování záchodu se musí uzavírat poklop, aby se aerosol nedostal do vzduchu,“ řekla hygienička.